top of page

Dzień zero.

To niesamowite, że wszystkie te rozmowy, myśli i działania w końcu doprowadził do "dnia zero". Dzisiaj oficjalnie ruszam z projektem, blogiem i całą akcją. Wielką podróżą, w której mam nadzieję będziecie mi towarzyszyć :)


Wszystko chyba zaczęło się od jednej pamiętnej podróży samochodem z Jackiem, przyjacielem i partnerem wspinaczkowym, który zapytał czy nie chciałbym wejść z nim na Mont Blanc. Dla mnie, osoby która wcześniej z górami nie miała zbyt dużo wspólnego, pomysł początkowo wydawała się abstrakcyjny.


Jednak w miarę upływu czasu i wielu rozmów zabraliśmy się do tego jak do projektu - co trzeba wcześniej zrobić, jakich umiejętności się nauczyć, jaki sprzęt zdobyć, no i w końcu jak na "Białą Damę" wejść.


To był początek. Prawie dwa lata temu. Przez ten okres spotkało mnie wiele górskich przygód i miałem szczęście poznać wielu fantastycznych ludzi związanych z górami. Powoli wszystkie te nitki wędrowały do wspólnego kłębka, do miejsca gdzie myśli kotłowały się wokół jednej - fantastycznej i jakże odległej idei - Korony Ziemi. Kiedy ostatecznie w mojej głowie zapadła decyzja, pomyślałem że chciałbym aby było to coś więcej niż tylko wędrówka po górach i kontynentach. Chciałbym coś zmienić, zrobić coś, co wniesie dobro. I tak powstał pomysł, aby ten wielki górski projekt stworzyć we współpracy i przede wszystkim dla Fundacji "Happy Kids", która buduje i pomaga rodzinnym domom dziecka w całej Polsce. 12 domów i prawie 100 podopiecznych Fundacji - to moi współtowarzysze tej wielkiej podróży. Im będę dedykować kolejne wierzchołki i to na nich chciałbym skupić uwagę.


Zaczynam i inauguruję projekt. Za niecałe 2 tygodnie wyruszam zdobyć Kilimanjaro, gdzie po raz pierwszy zawieje na szczycie flaga projektu "7 Happy Summits". Ten blog to mój zapis całej tej historii. Liczę, że będziecie ze mną :)

59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page